Październik w Inkubatorze Sąsiedzkiej Energii

Poniżej mały rozkład tego, co Was czeka w najbliższym czasie na Dolnym Mieście:

Środa (16:00 – 18:00) – Dyżur Radnego Dzielnicowego

W drugą, trzecią i czwartą środę miesiąca zapraszamy na dyżury Radnych Dzielnicy. Każdy, kto ma zapytanie, problem lub pomysł na działania na Dolnym Mieście może przyjść i przedstawić go na spotkaniu z Radnym.

 

W każdą pierwszą środę miesiąca (16:00 – 18:00) – zapraszamy na dyżur pracowników Biura  Rozwoju Gdańska, na którym mieszkańcy Dolnego Miasta znajdą odpowiedzi na pytania dotyczące zakresu działań  II etapu rewitalizacji i uzyskają pomoc w rozwiązaniu problemów dotyczących bieżących spraw mieszkańców.

 

Czwartek (8:00 – 15:00) – Gotowość Praca Samodzielność

W każdy czwartek mieszkańcy Dolnego Miasta mogą skorzystać z bezpłatnej porady psychologa lub psychiatry. Zajęcia są prowadzone przez Fundację Oparcia Społecznego Aleksandry FOSA.

 

Piątek (9:00 – 15:00) – Centrum Aktywizacji Społecznej

W każdy piątek mieszkańcy naszej dzielnicy mogą skorzystać z poradnictwa zawodowego lub skonsultować się psychologiem w ramach projektu CAS. Konsultacje są prowadzone przez

Fundację Oparcia Społecznego Aleksandry FOSA.

16 października i 6 listopada (17.00-20.00) – Zabójcze poniedziałki w ISE czyli literackie  warsztaty

Drugie i trzecie spotkanie w ramach cyklu warsztatów literackich z autorami powieści kryminalnych. ISE i Wydawnictwo Oficynka zapraszają na spotkanie z Markiem Adamkowiczem (16.10) i Izabelą Żukowską (06.11).
Każde spotkanie potrwa dwie godziny, a po nim autorzy wraz z uczestnikami wybiorą się na spacer śladem dolnomiejskich plenerów, aby poszukać inspiracji do kolejnych swoich książek.
Warsztaty skierowane są do mieszkańców Gdańska, którzy są zainteresowani tematyką pisania książek, a w szczególności kryminałów. Możliwość poznania nowych ludzi i nowych możliwości.

 

17 października (10.00-11.00) – Joga dla Seniorów

Joga dla seniorów to zajęcia łączące ducha jogi z podejściem rehabilitacyjnym biorącym pod uwagę schorzenia wieku dojrzałego i starszego. Oczywiście zajęcia spokojniejsze i uwzględniające ograniczenia fizyczne takie jak zwyrodnienia kręgosłupa i stawów, problemy reumatologiczne czy inne. Czas trwania to 60 minut. Są jeszcze wolne miejsca. Zgłoszenia prosimy przesyłać na adres mailowy: eworoniecka@fundacjagdanska.pl

 

17 października (16:00 – 17:00) – Dyżur Radnego Miejskiego

W każdy trzeci wtorek miesiąca zapraszamy na spotkanie z radnym Miejskim Markiem Bumblisem, mieszkańcem Dolnego Miasta, tak dobrze znającym realia naszej dzielnicy, plany rozwoju i problemy mieszkańców.

 

19 października (14.00-16.00) – Dyżur prawnika

Radca prawny z Kancelarii Wódecki Zawisza Żurowski udziela bezpłatnych porad prawnych. Zapraszamy do ISE wszystkich zainteresowanych i potrzebujących porady prawnej w co drugi czwartek. Zgłoszenia: eworoniecka@fundacjagdanska.pl

 

20 października (18.00-20.00) – Zagrożenia i profilaktyka  wad postawy dzieci i młodzieży

Jak powstają? Jakie niosą zagrożenia dla zdrowia? Co powinniśmy robić, aby zadbać o zdrowie? Spotkanie poprowadzi dr Jaremi Sciepurko, fizjoterapeuta, wykładowca akademicki. Zapraszamy do ISE, wstęp wolny.

 

8 listopada (17.00) – Dyżur pracowników Gdańskiego Zarządu Nieruchomości Komunalnych
Pierwsze z nowych cyklicznych potkań, których celem jest pomoc mieszkańcom Dolnego Miasta w znalezieniu wyjścia z zadłużenia mieszkaniowego. Spotkania odbywać się będą raz w miesiącu.

 

DO ZOBACZENIA! TAM SPOTKACIE MOC SĄSIEDZTWA I LOKALNĄ ENERGIĘ 🙂