Ubezpieczenie zawodowe – lepiej mieć niż nie mieć

Jeśli nie zaliczamy się do grona profesji objętych obowiązkiem posiadania polisy OC zawodowej, warto się zastanowić nad tym, czy nie wykupić jej dobrowolnie. Zwłaszcza opcję taką warto rozważyć wtedy, gdy świadczymy usługi obarczone dużym stopniem zagrożenia wyrządzenia osobom trzecim szkody. By mieć OC zawodowe nie trzeba być więc lekarzem, czy też prawnikiem. Równie dobrze można być i budowlańcem specjalizującym się w wykańczaniu wnętrz.

Interes pracodawcy i klienta

Jeśli nie zaliczamy się do grona profesji objętych obowiązkiem posiadania polisy OC zawodowej, warto się zastanowić nad tym, czy nie wykupić jej dobrowolnie

Autor zdjęcia: Airsoftpal.com

Czasem zdarza się wręcz tak, że niektóre firmy wymagają od swoich kontrahentów posiadanie polisy OC zawodowej. Daje im ona bowiem pewność uzyskania rekompensaty na wypadek gdyby doszło do wyrządzenia szkody. Odchodzi w takim momencie także ryzyko związane z problemem w wyegzekwowaniu należnego odszkodowania. Po prostu zgłasza się sprawę do ubezpieczyciela i to on wypłaca odszkodowanie po zapoznaniu się ze sprawą. Oczywiście, jeśli zdarzyłoby się tak, że kwestia szkody budzi jego wątpliwości może on odmówić wypłaty odszkodowania, lub też wypłacić ją w kwocie niższej niż ta, która była wnioskowana.